Současnost

19.2.2021

K obnovení činnosti firmy došlo až v roce 1991 díky snaze rodiny navázat na tradici v podnikání. Vkladem společníků a úvěrem poskytnutým Českou spořitelnou a.s. byly vytvořeny podmínky pro financování nových výrobních programů. V roce 1993 začíná firma realizovat nový výrobní program a to výrobu kovových částí ke kancelářskému nábytku pro firmu NO+BL Praha a pro další nábytkářské firmy Schejbal Choceň a Dřevotvar Znojmo.

 

Z důvodu nedostačujících výrobních prostor byla v roce 2002 přistavěna nová výrobní hala. K dalšímu rozvoji firmy došlo v roce 2006, kdy byly, společně s firmou NO+BL Žamberk s.r.o.,  zakoupeny 2 rozestavěné výrobní haly v Žamberku Dlouhoňovicích. Roce 2009 pak došlo k rekonstrukci jedné z hal a byla pořízena nová technologie práškové lakovny v hodnotě 7,5 mil. korun. Do této haly byla následně přemístěna expedice.

 

V roce 2016 proběhla fúze společností JOSEF STRNAD, spol.s r.o. a NO+BL Žamberk spol.s r.o., tím vzniká silnější a stabilnější společnost se základním kapitálem 10.036.000 Kč. Došlo ke změně ve vlastnické struktuře a vedení společnosti se tak ujímá již čtvrtá generace Strnadů.

 

S postupem času, rozšiřováním výroby a výrobních kapacit se firma rozrostla z původních 4 na současných 30 zaměstnanců a upevnila své postavení na trhu v oblasti výroby kovových částí kancelářského, hotelového či bytového nábytku. Samozřejmostí je atypická výroba či výroba dle dokumentace zákazníka a kooperace. To vše s ročním obratem cca 40 miliónů Kč. Vývoz v rámci EU činí cca 14% produkce firmy. 

Sídlo firmy - Žamberk, Lipová 566
Lakovna a expedice - Dlouhoňovice, Dolečka 177
Letecký snímek, Žamberk, Lipová 566
Letecký snímek, Žamberk, Lipová 566 - 2